Grammy Awards ICMA Lielā Mūzikas Balva
Izvēlne Aizvērt

Publikācijas

Deutschen Schallplattenkritik
“NOMINĀCIJA ! Latvijas Radio kora albums John Cage Choral Works saņemis nomināciju Vācijas kritiķu Preis der Deutschen Schallplattenkritik gada balvai Jahrespreise 2022 šī gada labāko klasiskās mūzikas albūmu kategorijā.”

Lasi vairāk

www.planethugill.com
“"Traki pavedinošs polistilistisks ekstravagantums" – tā Roberts Hjugils no Planet Hugill savā recenzijā nosaucis Jura Ābola operu XENIAE, ko ieskaņojis Latvian Radio Choir.”

Lasi vairāk

LSM.lv
“Šī programma ir īsts stīginstrumentu slavinājums, jo gan Vona Viljamsa "Cīrulis augšupejošs", gan Gubaiduļinas "Saules dziesma" ir izteikti stīginstrumentu solo darbi, Latvijas Radio raidījumā "Kultūras rondo" uzsver Kaspars Putniņš. Gubaiduļinas kompozīcija ir čello koncerts, un pavadījumā ir koris un sitaminstrumenti, atzīmē dirģents: "Korim ir teksts, bet kora funkcija ir vairāk tāda, kāda bija grieķu teātrī, proti, tā ir atmosfēra, kas ietērpj stāstu, skaņas scenogrāfija, telpas veidošana, kaut kāda refleksija par to, kas notiek ap galveno personāžu – čellistu. Čellists, manuprāt, šeit spēlē svētā Franciska lomu."”

Lasi vairāk

MusicWeb International
“Nestors Kastiljone (Néstor Castiglione) Nav noliedzams, ka Keidžam patika provocēt klausītājus - no kuriem daudzi mūsdienās sagaida, ka nopietna mūzika ir nekas vairāk kā eleganti skanisks dekoratīvs fons (vai vēl ļaunāk - ideoloģisks traktējums) - bet viņa palaidnības slēpa nopietnāku mērķi. Viņš atklāja un izpētīja plašu jaunu skaņu pasauli kas līdz tam bija prāta terra incognita. Tam viņš pievienoja tālāku revolucionāru dimensiju, piespiežot gan mūziķiem, gan klausītājiem ne tikai pamanīt, bet arī pārdomāt katra respektīvo lomu mūzikas procesā, kā arī to attiecību citam pret citu, un pat pašas skaņas dabu, un to, cik plūstoša ir robeža, kas nodala skaņu no “mūzikas”. Bet vairāk par visu citu viņš bija nerimstošs skaistuma aizstāvis un radīja daļu no radikāli skaistākajiem 20. gadsimta skaņdarbiem. Šīs viņa personības nianses sastopas šajā elpu aizraujošajā albumā no izdevniecības Ondine, kurā atskaņoti daži no komponista vēlīnajiem kora mūzikas darbiem Latvijas Radio Kora izpildījumā. Kā Džeimss Pričets (James Pritchett) raksta šī albuma anotācijā, kora mūzika neliekas kā pirmā izvēle komponistam, kas reiz paziņojis, ka veltīs savu dzīvi, lai dauzītu galvu pret Rietumu harmonijas teorijas sienu.”

Lasi vairāk

LTV/LSM
“Miera žēlastība. Latvijas Radio koris - Francija un Itālija Rīta Panorāma trešdiena, 24. augusts. Latvijas Radio koris šajās dienās dodas koncertēt uz Franciju un Itāliju. Koncertprogrammā “Miera žēlastība” 26. augustā Vezlē Marijas Magdalenas bazilikā Francijā un 28. augustā Lana di Sotto draudzes baznīcā Itālijā skanēs Antona Bruknera kora motetes un Pētera Čaikovska ‘‘Svētā Jāņa Zeltamutes liturģija’’. Latvijas Radio koris Sigvarda Kļavas vadībā šos opusus ir ieskaņojis mūzikas namā ONDINE, un abi albumi izpelnījušies starptautisku atzinību. Ar kora māksliniekiem vēl Latvijā tikās žurnāliste Ilze Strenga.”

Lasi vairāk