Grammy Awards ICMA Lielā Mūzikas Balva
Izvēlne Aizvērt

Latvijas Radio koris ir unikāla, godalgota profesionālu dziedātāju apvienība, kas saviem skatītājiem piedāvā nepieredzēti plašu repertuāru - no senās mūzikas līdz  vissarežģītākajām mūsdienu komponistu partitūrām.

Koris ir piedalījies “Grammy” balvu ieguvušā Arvo Pērta (Arvo Pärt) mūzikas albuma “Adam’s Lament” (ECM) ierakstā, diriģenta Tenu Kaljustes (Tõnu Kaljuste) vadībā. Tas ir vairākkārtējs Latvijas Lielās mūzikas balvas - valsts augstākā apbalvojuma par sasniegumiem profesionālajā mūzikā - ieguvējs, kā arī LR Ministru kabineta balvas laureāts. Kora veikto Sergeja Rahmaņinova “Vesperes” ieskaņojumu “Gramophone” atzina par 2013. gada februāra labāko ierakstu, un Amerikas radio stacija “NRP” to ievietoja 25 gada labāko albumu sarakstā.

Latvijas Radio koris ir uzstājies vairākās no ievērojamākajām koncertzālēm pasaulē, tostarp, “Concertgebouw” un “Muziekgebouw” Nīderlandē, Elbas filharmonijā (Elbphilharmonie) Vācijā, Elizejas lauku teātrī (Théâtre des Champs-Elysées) un Parīzes filharmonijas Mūzikas pilsētā (Cité de la Musique-Philharmonie de Paris) Francijā, Linkolna centrā (Lincoln Center), Kenedija centrā (Kennedy Center), Volta Disneja koncertzālē (Walt Disney Concert Hall) un Djūka universitātes kapelā (Duke University Chapel) ASV, Berlīnes koncertzālē (Konzerthaus Berlin) Vācijā, ASV Kongresa bibliotēkā (the Library of Congress), Karalienes Elizabetes zālē (Queen Elizabeth Hall) Lielbritānijā un Drēzdenes Dievmātes baznīcā (Dresden Frauenkirche) Vācijā.

Koris regulāri koncertē pasaules vadošajos mūzikas notikumos, ieskaitot “BBC Proms” Lielbritānijā, Zalcburgas festivālu un “Klangspuren” festivālu Austrijā, Lucernas festivālu Šveicē, Francijas radio (Radio France) festivālu Monpeljē, Francijā, Baltijas jūras festivālu Zviedrijā, “Montekarlo mākslas pavasara” festivālu Monako, “White Light Festival” ASV, Drēzdenes “Musikfest Erzgebirge” un “Klangvokal” Dortmundē, Vācijā, “OzAsia Festival” Austrālijā un ”Soundstreams” Kanādā. 2019. gadā Latvijas Radio koris koncertēja Japānā un Ķīna - divas īpaši veidotas koncertprogrammas oktobrī izskanēja Šanhajā, bet novembra vidū pirmizrādes Honkongā piedzīvoja kora opera NEOARCTIC.

Latvijas Radio koris ir kā radošā laboratorija; tas regulāri mudina komponistus rakstīt mūziku, kas sniedzas pāri klasiskā vokāla robežām. Pēdējo 20 gadu laikā, ansamblis ir izveidojis jaunu izpratni par kori - katram dalībniekiem ir savs uzdevums, katrs sniedz savu personīgo pienesumu, veidojot korim raksturīgo, unikālo tembrālo apvienojumu.

“Ondine”, “Hyperion Records”, “Deutsche Grammophon”, ECM, BIS un “Naïve” skaņu ierakstu namos regulāri top jauni Latvijas Radio kora albumi, sadarbībā ar tādiem izciliem diriģentiem kā Haincs Holingers (Heinz Holliger), Rikardo Muti (Riccardo Muti), Rikardo Šajī (Riccardo Chailly) Gustavo Dudamels (Gustavo Dudamel), Larss Ulriks Mortensens (Lars Ulrik Mortensen), Esa Peka Salonens (Esa-Pekka Salonen) un Pīters Filipss (Peter Phillips).

Koris ir strādājis kopā ar Lucernas festivāla orķestri, “Ensemble Intercontemporain”, Losandželosas filharmoniķiem (the Los Angeles Philharmonic), “Camerata Salzburg” un “Concerto Copenhagen”.

Latvijas Radio kori 1940. gadā dibināja leģendārais Latvijas diriģents Teodors Kalniņš, kurš to vadīja līdz aiziešanai mūžībā 1962. gadā. Laika posmā no 1963. - 1986. gadam, kora mākslinieciskais vadītājs bija Edgars Račevskis, kam sekoja Juris Kļaviņš (1987. – 1992. gads). Kopš 1992. gada, kori vada divi diriģenti: mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Sigvards Kļava un diriģents Kaspars Putniņš.

Diriģenti

Sigvards Kļava
Sigvards Kļava
Kaspars Putniņš
Kaspars Putniņš

Soprāni

Kristīne Barkovska
Kristīne Barkovska
Agnese Pauniņa
Agnese Pauniņa
Iveta Apine
Iveta Apine
Inita Vindava
Inita Vindava
Agate Pooka
Agate Pooka

Alti

Inga Martinsone
Inga Martinsone
Ilze Konovalova
Ilze Konovalova
Santa Kokina
Santa Kokina
Gundega Krūmiņa
Gundega Krūmiņa
Dace Strautmane
Dace Strautmane
Dārta Paldiņa
Dārta Paldiņa

Tenori

Kristofers  Volšs-Sinka
Kristofers Volšs-Sinka
Rūdolfs Bērtiņš
Rūdolfs Bērtiņš
Egils Jākobsons
Egils Jākobsons
Normunds Ķirsis
Normunds Ķirsis
Jānis Kurševs
Jānis Kurševs
Kārlis Rūtentāls
Kārlis Rūtentāls

Basi

Aldis Andersons
Aldis Andersons
Kārlis Bimbers
Kārlis Bimbers
Gundars Dziļums
Gundars Dziļums
Jānis Kokins
Jānis Kokins
Pēteris Vaickovskis
Pēteris Vaickovskis
Vitālijs Stankevičs
Vitālijs Stankevičs