Grammy Awards ICMA Gramophone Awards Lielā Mūzikas Balva
Izvēlne Aizvērt

Jaunumi

Latvijas Radio koris uzstāsies Briseles mākslas centrā BOZAR!

Latvijas Radio koris Sigvarda Kļavas vadībā 4. februārī sniegs koncertu Briselē, mākslas centrā Bozar, atskaņojot Sergeja Rahmaņinova “Vesperes’’, kā arī Pētera Vaska un Ērika Ešenvalda skaņdarbus.  Briseles BOZAR, ir daudznozaru kultūras centrs, kas veltīts glezniecībai, mūzikai, teātrim, dejai, literatūrai un kino. 

 Programmas centrā ass ģeniālā krievu melodiķa Sergeja Rahmaņinova “Vesperes’’ ir viens no 20. gadsimta sakrālās mūzikas stūrakmeņiem. Orķestrālajā un iespaidīgajā kora balsu izvērsumā iemiesots pareizticīgās baznīcas dvēseles kodols. “Vesperu’’ pamatā ir iespaidi, ko Rahmaņinovs guvis no folkloras, krievu pareizticīgo mūzikas un baznīcu zvanu skaņām. Opuss sastāv no 15 daļām. Deviņās no tām Rahmaņinovs iedvesmojies no tradicionālajiem pareizticīgo dziedājumiem; pārējās sešas daļas ir viņa paša interpretācijas dažādiem Krievijas baznīcas mūzikas motīviem.Pasaulē lielu atzinību guvis Latvijas Radio kora veiktais Sergeja Rahmaņinova “Vesperu’’ ieskaņojums, kuru prestižais izdevums ‘‘Gramophone’’ atzina par 2013. gada februāra labāko ierakstu, bet Amerikas radio stacija “NRP” to ievietoja 25 gada labāko albumu sarakstā. 2017. gada vasarā Latvijas Radio koris ar lieliem panākumiem debitēja slavenajā BBC Proms festivālā, atskaņojot tieši Rahmaņinova “Vesperes’’.

Programmā skanēs arī Pētera Vaska dramatiskā balāde “Mūsu māšu vārdi’’, komponista veltījums visām latviešu mātēm un Ērika Ešenvalda “Piliens okeānā’’, kurā apvienotas Mātes Terēzes un Sv. Asīzes Franciska lūgsnas.