Grammy Awards ICMA Gramophone Awards Lielā Mūzikas Balva
Izvēlne Aizvērt

Jaunumi

Latvijas Radio koris piedalīsies īpašā Mocarta Rekviēma atskaņojumā Elbas filharmonijā!

Latvijas Radio koris 2., 3. un 5. martā Elbas filharmonijā diriģenta Manfrēda Honeka vadībā ar NDR Elbas filharmonijas orķestri un NDR kamerkori atskaņos Volfganga Amadeja Mocarta Rekviēmu. Manfrēds Honeks ir viens no prominentākajiem pasaules diriģentiem, kura oriģinālās un novatoriskās interpretācijas ir guvušas ievērojamu starptautisku atzinību. Pašlaik viņš aizvada savu 16. sezonu kā Pitsburgas simfoniskā orķestra galvenais diriģents. Manfredu Honeku jau gadiem fascinējis Mocarta pēdējais skaņdarbs. Savā projektā “Rekviēms - Mocarts un Nāve vārdos un mūzikā”, godalgotais mūziķis un ilggadējais Elbas filharmonijas orķestra draugs diriģē nepabeigto skaņdarbu līdz vietai, kurā Mocarts darbu bija atstājis pirms nāves. Honeks izlaiž noslēgumu, ar kuru darbs parasti tiek izpildīts, tā vietā papildinot mūziku ar teksta fragmentiem no Bībeles, komponista vēstulēm un dzejoļiem, kā arī citiem skaņdarbiem.

“Ikreiz, kad dodos pie miera, domāju, ka (lai cik jauns es būtu) ir iespējams, ka nākamajā rītā vairs nepamodīšos” vēstulē savam nedziedināmi slimajam tēvam rakstīja Volfgangs Amadejs Mocarts. Komponista acīs nāves mūžīgā klātesamība padarīja dzīvību vēl trauslāku un dārgāku. Iespējams, tieši šī doma iemirdzas Mocarta Rekviēmā, radot tā pārpasaulīgo skaistumu.

Koncertos skanēs arī divi citi opusi, kas tapuši 1791. gadā, Mocarta nāves gadā – uvertīra Mocarta operai ‘‘Tita žēlsirdība’’ un Jozefa Haidna 93. simfonija. Līdzās pasaules klases solistiem koncertā piedalīsies arī pazīstamais vācu aktieris Matiass Brands.