TENSO ir Eiropas profesionālo kamerkoru tīkls, kas tika izveidots 2003. gadā, lai attīstītu un popularizētu kora dziedāšanu, kā arī, lai sekmētu jauna, inovatīva repertuāra rašanos un meklētu jaunus ceļus tā izpildīšanai. Viens no TENSO četriem dibinātājiem un tā idejiskais virzītājspēks ir Latvijas Radio koris.

Apvienojot izcilāko Eiropas kamerkoru spēkus savstarpējā sadarbībā TENSO cer kļūt par stabilu platformu informācijas apmaiņai Eiropas tīklā, lai nodrošinātu vokālās a cappella mūzikas attīstību un jaunu tendenču veidošanos nākotnē. 

Sadarbība izpaužas kā vokālās mūzikas koncertu, kā arī meistarklašu un semināru rīkošana par vokālajiem jautājumiem,tādējādi veidojot platformu dialogam starp profesionālajiem koriem, ansambļiem, komponistiem, studentiem, diriģentiem un klausītājiem.

TENSO aktivitātēs būtiska loma ir izglītojošajam elementam. Apvienība organizē meistarklasesjaunajiem komponistiem, rosinot svaigas idejas vokālās mūzikas jomā un palīdzotapzināt vokālās mākslas neierobežotās iespējas. Ņemot vērā iesaistīto kolektīvuaugsto profesionālo līmeni, Tenso var piedāvāt komponistiem izcilus profesionālusmūziķus – vidi, kurā iespējams eksperimentēt un realizēt jebkuras idejas jaunuatklāsmju meklējumos.

Kopš 2005. gada TENSO asociācija katru gadu ir rīkojusi vairākas tikšanās semināros, meistarklasēs, diskusijās un koncertos, kuru mērķis ir veidot kontaktus ar citām Eiropas profesionālajām vienībām. Līdz šim organizētās TENSO DIENAS sekmējušas informācijas apmaiņu repertuāra jautājumos un starptautiskās sadarbības jomā, ir veikti arī vairāki jaundarbu pasūtinājumi.

Vairāk par TENSO šeit.

Tenso