SIGVARDS KĻAVA ir Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs kopš 1992. gada. Sigvarda Kļavas mērķtiecīga darba rezultātā Latvijas Radio koris izveidojies par starptautiski pazīstamu vokāli spilgtu vienību, kuru vēlas dzirdēt prestižākie festivāli un aicina sadarboties izcilākie pasaules mūziķi.

Sigvards Kļava studējis diriģēšanu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Štutgartes Baha akadēmijā un Oregonas Baha festivāla meistarklasēs un Sanktpēterburgas konservatorijā. Kopš 2000. gada Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) kordiriģēšanas nodaļas profesors.

Sigvarda Kļavas veidotie projekti ar Latvijas Radio kori allaž ir rūpīgi izauklēti vēstījumi, muzikālas ekspedīcijas, pētot dziedāšanas un balss fenomenu, meklējot tiltus starp arhaisko un mūsdienīgo, apcerot pārlaicīgo caur tematisku koncertprogrammu atklāsmju ceļu. Atzinību guvušās programmas kā “Litānija’’, “Mātes Terēzes lūgšana’’, “Vakara sarunas Jāņa baznīcā’’ u. c. vienmēr ir piepildījušas dievnamus ar klausītājiem. Pēc Sigvarda Kļavas ierosinājuma Radio koris veidojis kopīgus projektus gan ar tradicionālās un neakadēmiskās mūzikas spilgtiem pārstāvjiem, gan garīdzniekiem un mūsdienu skaņražiem, sintezējot laikmetīgās mākslas eksperimentus ar kultūras mantojumu un paplašinot redzējumu uz cilvēka balss iespējām. Sevišķu publikas mīlestību iemantojuši dramaturģiskie koncertuzvedumi ar Imanta Kalniņa un Artura Maskata mūziku, kā “Imants un Ziedonis’’, “Dzejnieks un Nāra’’, “Vācietis. Klavierkoncerts’’, “Atlantīda’’. Viņa vadībā tapuši arī veltījumi latviešu tautas dižgariem un varoņiem, kā mūzika filmai “Lāčplēsis’’ un uzvedums “Rakstītāja’’ par Broņislavu Martuževu.

Pēc Sigvarda iniciatīvas 2014. gadā īstenojās projekts “Bahs. Pasija. Rīga’’, kur pirmslieldienu laikā Rīgas dievnamos tika atskaņotas Johana Sebastiāna Baha pasijas – kopā ar Latvijas Radio kori uzstājās latviešu un ārzemju mūziķi, izcili baroka interpreti ar pasaules mēroga vārdu.

Viņa vadībā korim izveidojusies radoša sadarbība ar ievērojamākajiem mūsdienu Latvijas skaņražiem – Maiju Einfeldi, Ēriku Ešenvaldu, Arturu Maskatu, Kristapu Pētersonu, Santu Ratnieci, Juri Karlsonu, Andreju Selicki, Pēteri Vasku un daudziem ārvalstu komponistiem, kas vainagojusies daudzos pirmatskaņojumos un mūzikas ierakstos.

Sigvards Kļava ir vairākkārtējs Lielās mūzikas balvas laureāts, Latvijas Republikas Ministru kabineta balvas ieguvējs un Triju zvaigžņu ordeņa kavalieris. Kopš 1990. gada Dziesmu svētku virsdiriģents.

Diriģējis koncertus vadošajās koncertzālēs un festivālos visā pasaulē: Londonas Karaliskajā Alberta zālē, Elbas filharmonijā, Amsterdamas Concertgebouw un Berlīnes filharmonijā, u. c. Piedalās starptautisku žūriju darbā un izglītības projektos. Kā viesdiriģents uzstājies ar Nīderlandes radio un operas kori, Nīderlandes kamerkori, Cappella Amsterdam, RIAS kamerkori, MDR Leipcigas kori un daudziem citiem.