Koncerti drīzumā

Latvijas Radio koris

Ilze Reine, ērģeles

Diriģents Kaspars Putniņš

 Programma:

Johanness Brāmss Ave Maria op. 12

Maija Einfelde Ave Maria

Rihards Dubra Meditācija ērģelēm “Dievmātes skatiena pieskāriens”

Johanness Brāmss Divas motetes op. 74

Andris Dzenītis Ave Maria

Fēlikss Mendelszons 22. psalms “Mans Dievs, kāpēc Tu esi mani atstājis?”

Fēlikss Mendelszons Ave Maria

Johanness Brāmss “Garīgā dziesma” op. 30

 

KLĀTESOŠĀ…

Brāmss. Mendelszons. Einfelde. Dzenītis

 

Arī šoreiz Sakrālo dziedājumu ciklā Latvijas radio koris atskaņos būtiski svarīgus sakrālās kora mūzikas sacerējumus. Koncertā piedalīsies kora domu biedre ērģelniece Ilze Reine.

Programmas centrā būs Johannesa Brāmsa un Fēliksa Mendelszona - Bartoldi kormūzika - neatņemama žanra kanona sastāvdaļa. Abi meistari ir bijuši izcili kora tradīciju pārzinātāji, Baha un citu lielo autoru darbu eksperti, kas ar savu izpratni par skaņu, ar savu unikālu mūzikas valodu, ar dzīvu, atklāti emocionālu attieksmi pret tekstu, ir atklājuši jaunus apvāršņus kora kā instrumenta iespējām. 

Programmas galvenie viesi, Brāmsa un Mendelszona “sarunu biedri” būs Latvijas Radio kora draugi un partneri komponisti Maija Einfelde un Andris Dzenītis.  

Maijai Einfeldei sadarbojoties ar Radio kori tapuši daudzi būtiski, novatoriski sacerējumi, tomēr jāpiekrīt kādam kritiķim, kas reiz savā apcerējumā par Maiju Einfeldi minējis, ka savas personības lieluma un dvēsliskā smalkuma dēļ Maija Einfelde drīzāk ir kā 19. gadsimta cilvēks. Man vienmēr ir šķitis, ka komponistes mūzika patiešām ļoti labi saskan ar lielo 19. gadsimta meistaru darbiem. 

Andra Dzenīša mūzikai šoreiz kontrapunkta, kontrasta loma - mūsdienu cilvēka saskaldītā pasaules uztvere, skarbi, neatbildēti jautājumi. 

Koncerta galvenā saturiskā ass būs klasiskais Ave Maria teksts. Šoreiz tas skanās četras reizes, visu četru autoru ļoti atšķirīgajās versijās.

Notikušie koncerti

11.10.2019 19.00
Sv. Jāņa baznīca
KlātEsošā