Koncerti drīzumā

Latvijas Radio koris
Diriģents Sigvards Kļava

Jānis Strazdiņš – balss
Andris Keišs – balss
Agate Pooka – balss, vijole
Gundega Krūmiņa – balss
Artūrs Noviks – akordeons
Romāns Vendiņš – klavieres
Toms Poišs – kontrabass
Kaspars Kurdeko – perkusijas
Sieviešu vokālais ansamblis „Rīga“
Režisors Viesturs Kairišs
Scenogrāfe un māksliniece Ieva Jurjāne

Koncertuzvedumu cikls Latvijas Gredzens četros konceptuāli atšķirīgos veidos izstāstījis, izdziedājis, izspēlējis un izdejojis katram novadam svarīgo un raksturīgo, atklājot atšķirīgo identitāti, kas dziļi iesakņojusies tur mītošos cilvēkos, valodā un kultūrtelpā.

 

Bet Latvijas sirds – Rīga?

Kā senā teika vēsta - Rīga nekad nebūs gatava. Pilsēta, kas mainās, skrienot laikiem līdzi un ar savu mainību ietekmējot  visu Latviju. Rīga – milzīgs, daudzu nozīmīgu notikumu un cilvēku satikšanās punkts. Kā magnēts, kas pievelk un cieši ievelk savos apskāvienos. Rīga - daudzšķautņainu raksturu apveltītā galvaspilsēta, kas spējusi saglabāt un saudzēt sev tik raksturīgos vaibstus un noskaņas. Rīga – mākslas metropole, kurā cauri laikiem pulcējušies un ar pasaules vērienu strādājuši visdažādāko mākslas mūzu kalpi.

Bet kas ir Rīgas savējie? Tie dižie un romantiskie, kas veidojuši pilsētas neatkārtojamo seju, kas pārdzīvojuši, skumuši un cietuši par tās postīto godību un zudušajiem cilvēkiem, piedzīvojuši vēsturisku notikumu virpuļus un sapņojuši par ideālo nākotnes pilsētu.

Dzejas, mūzikas, dziesmas un teātra valodā ir radīts stāsts – koncertuzvedums par Rīgu un tās lielajiem dziesminiekiem.

Čaks, Stabulnieks, Vācietis, Maskats.

50./60. gadu Rīga. Sapņi un mīlestība, pārdzīvojumi, zaudēti ideāli, skumjas, laime un cerības… Ojāra Vācieša īpašajā dzejas valodā sakot – PAVISAM. Iekļaujoties VEF Kultūras pils autentiskajā vidē un atmosfērā, stāstīsim stāstu par Rīgu TĀ laika valodā! Par pilsētu, kurai cauri plūstošā Daugava jau ģeogrāfiski piešķīrusi tai divas atšķirīgas sejas, ļaujot radīt šo abu seju jeb krastu stāstus – par Vācieša/ Maskata un Čaka/Stabulnieka dažādo Rīgu. Un kā savienojošs, simbolisks elements – laika un iedomu TILTI, uz kuriem satiksimies cilvēciski sirsnīgos un arī ļoti personiskos stāstos. Muzikālajā saspēlē ieraudzīsim, kā atdzīvojas vārds, abiem komponistiem tiekoties ar lielo meistaru dzejas rindām, rezultātā iegūstot atšķirīgu mūzikas un emociju gammu. Kur Rīgas centra spozme, skaņa un smarža tiekas ar Pārdaugavas šauro, kluso ieliņu romantisko gaisotni. Un šajā alegoriju pasaulē – uz iedomātajiem laika tiltiem, DZEJNIEKS sastop pretējā krasta amata brāli, kas izrādās paša otrais es. Dzīves sists un bružāts, bet joprojām nezaudētu sapņotāja un meklētāja ilgu pārpilns.

 

Notikušie koncerti

06.12.2019 19.00
GORS
22.02.2020 18.00
Liepājas koncertzāle LIELAIS DZINTARS
28.02.2020 19.00
VIDZEMES KONCERTZĀLE