Koncerti drīzumā
Sestdiena, 10. jūlijs plkst. 22.00
ReTV

Dalībnieki:

Jānis Strazdiņš, bass

Dārta Paldiņa, soprano

Gundega Krūmiņa, alto

Rihards Plešanovs, piano

Andis Klučnieks, flute

Mārcis Lipskis, konrabass

Latvijas Radio koris

Diriģents Sigvards Kļava

Režisors Roberts Rubīns

 

2021. gada 26. maijā 80 gadi apritēja Imantam Kalniņam, vienam no latviešu mīlētākajiem skaņražiem. Latvijas Radio koris Sigvarda Kļavas vadībā komponista jubilejā veiks koncertierakstu ar Imanta Kalniņa mūzikas stāstiem, izdziedātus cauri dzejniekiem.

Skanēs dziesmas, kas tapušas ar Jāņa Poruka, Ojāra Vācieša, Māra Čaklā un Broņislavas Martuževas dzeju. Dzejnieki  atšķirīgos Kalniņa daiļrades posmos  kalpojuši par māksliniecisku impulsu, iekšēju pasūtījumu, lai taptu paša komponista mūzika. Tiekšanās pēc skaistuma, mīlestība, dumpinieciskums, filozofiska vertikāle, poētiskas ilgas sasaista dzejas pasauli ar kalniņisko garu. Koncertā būs dzirdami paša Imanta Kalniņa ierunātie teksti par šiem dzejniekiem.

 ‘‘Domāju, ka dziesma ir vispilnīgākais mūzikas veidols. Mūzika pašos pamatos ir radīta dziedāšanai’’, tā Imants Kalniņš teicis grāmatā ‘‘Jauno mūzika’’. Dzirdēsim tādus skaņdarbus kā Kalniņa kora dziesmas no cikla ‘‘Desmit dziesmas ar Jāņa Poruka vārdiem’’, roka balādi ‘‘Septiņas skumjas zvaigznes’’, no kuras melodijas vēlāk izauga Ceturtā simfonija, ‘‘Es atnācu klusēdams’’, ‘‘Kur zvaigzne tā’’, ‘‘Marija, Aglonas mātei’’ un citus.

Solisti būs Jānis Strazdiņš, Dārta Paldiņa un Gundega Krūmiņa. Instrumentālais trio: Rihards Plešanovs (klavieres), Mārcis Lipskis (kontrabass), Aldis Klučnieks (flauta).