Koncerti drīzumā

Latvijas Radio koris

Dace Kļava /klavieres/

Mārtiņš Zilberts /klavieres/

Artūrs Noviks /akordeons/

Mārcis Lipskis /kontrabass/

diriģents: Sigvards Kļava

Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava koncertā sniegs skanisku ieskatu kora programmā “Ojāra Vācieša un Imanta Ziedoņa dzeja mūzikā”. Lai radītu priekšstatu par latviešu kormūzikas un dzejas vērtībām, klausītājiem būs iespēja iepazīties ar divu prasmīgu dzejnieku tekstiem, kas ieguvuši veidolu komponistu Imanta Kalniņa un Artura Maskata skaņu ainavās.

Programma veidota kā divu Latvijas Radio koncertprogrammu esence. "Imants un Ziedonis", kurā iekļauta Imanta Kalniņa mūzika ar Imanta Ziedoņa tekstiem, kā arī dzejnieka balss ieraksti, ko caurvij programma “Vācietis. Klavierkoncerts” - veltījums dižajam un tautas iemīļotajam latviešu dzejniekam, suminājums viņa atstātajam bagātīgajam mantojumam. “Klavierkoncertu” dēvē par Vācieša ģeniālāko sacerējumu, ko apstiprina arī tas, ka pirmizrādes gadā koncertprogramma atzīta par vienu no visspilgtākajiem gada notikumiem ne vien teātra, bet visā Latvijas kultūras dzīvē!

Komponists Arturs Maskats: “Ojārs Vācietis ir vienīgais dzejnieks, kas iet caur visu manu dzīvi. Ne tikai laiks un citi cilvēki, arī es pats esmu mainījies, bet Vācietis ir palicis nemainīgs lielums.”

Koncertā klausītājiem būs iespēja izbaudīt Imanta Kalniņa un Imanta Ziedoņa, Ojāra Vācieša un Artūra Maskata sadarbību un radošo savīšanos gan ciešā emocionālā saiknē, gan garīgās esības būtības meklējumos.

Programmā:

 

Arturs Maskats, Ojārs Vācietis - dziesmas no muzikālā uzveduma Vācietis. Klavierkoncerts. Imants Kalniņš un Imants Ziedonis - dziesmas no muzikālā uzveduma Imants un Ziedonis

 

Notikušie koncerti

05.10.2019 18.00
LIELAIS DZINTARS