Koncerti drīzumā

Latvijas Radio koris

Diriģents Sigvards Kļava

Sākoties Adventei, Ziemassvētku gaidīšanas laikam, diriģenta Sigvarda Kļavas vadītais Latvijas Radio koris ir sagatavojis koncertprogrammu “Pirms klusuma”. Tajā līdzās latviešu komponistu Ērika Ešenvalda un Jura Karlsona kompozīcijām, iekļautas arī Knuta Nīsteta (Knut Nystedt) “Nemirstīgais Bahs”, kas ir J. S. Baha (Johann Sebastian Bach) slavenā korāļa “Nāc, saldā nāve” aranžējums, Arvo Perta (Arvo Pärt) “Nunc Dimittis”, Džeimsa Makmilana (James MacMillan) “Miserere”, kā arī dāņu skaņraža Pēra Norgārda (Per Nørgård), zviedru laikmetīgās mūzikas zvaigznes Andersa Hilborga (Anders Hillborg) un Gustava Mālera (Gustav Mahler) vokālie opusi.

Latvijas Radio koris ir viens no labākajiem Eiropas profesionālajiem kamerkoriem, kura augstā muzikālā kultūra, inteliģence un unikālā iespēju skaņu bagātība no kristālisku pilienu dzidruma, orķestrālu krāsu varenības līdz cilvēka balss robežu pārvarēšanai padarījusi to par īpašas skaniskās firmas zīmi pasaules kormūzikas kartē.

Koris aptver plašu muzikālo repertuāru, sākot no renesanses līdz mūsdienu komponistu vissarežģītākajām partitūrām, radot jaunu izpratni par cilvēka balss iespējām un kora organismu, kur katrai balss šūnai ir savs personības paraksts un konkrēts uzdevums. Dziedātāju spēja orientēties dažādu laikmetu, žanru un stila mūzikā padarījusi LRK par universāli elastīgu kolektīvu, kas var uzstāties gan vokāli instrumentālu darbu atskaņojumos un operu izrādēs, gan multimediālos projektos, gan intīmās a capella muzikālās sarunās, gan teatrālos uzvedumos, kur kora dziedātāji atklājas kā spilgti solisti un skatuves cilvēki.

LRK koncertprogrammas vienmēr ir dziļi pārdomāti un īpaši izauklēti muzikāli vēstījumi, un tāda ir arī atskaņojumam koncertzālē “Latvija” sagatavotā programma, kurā senais saplūst ar laikmetīgo un latviskais – ar pasaulīgo.

Notikušie koncerti

03.12.2019 19.00
Ventspils koncertzāle LATVIJA