12.07.2018

Latvijas Radio koris un tā mākslinieciskais vadītājs diriģents Sigvards Kļava devušies ikvasaras tradicionālajā koncertūrē uz Franciju, lai piedalītos Francijas Radio un Monpeljē reģiona rīkotajā festivālā. 21. jūlija vakarā festivāla norises centrālajā vietā Berlioza operā Le Corum izskanēs Leo Delība opera “Kasija”, kuru Latvijas klausītāji dzirdēs Latvijas Radio 3 Klasikas tiešraidē. Savukārt 23. jūlija un 25. jūlija vakarā Latvijas Radio koris klausītājus priecēs koncertos, kuri notiks greznākajos Francijas dievnamos – Monpeljē un Kahoras katedrālēs.

Francijas Radio festivāls Monpeljē notiek kopš 1985. gada un jau no pirmsākumiem tā programma tradicionāli ir piesātināta ar vairāk nekā 100 dažādiem operas un džeza mūzikai veltītiem notikumiem.

Francijas Radio un Monpeljē reģiona rīkotais festivāls ir viens no nozīmīgākajiem Eiropas vasaras mūzikas festivāliem un Latvijas Radio koris tajā ir gaidīts viesis jau vairāk nekā 25 gadus.

Diriģents Sigvards Kļava ar lepnumu uzsver, ka “slavenais Monpeljē festivāls uzauga kopā ar mūsu kori. Mēs bijām vieni no pirmajiem kolektīviem, kuri uzsāka regulāras attiecības ar festivālu laikā, kad festivāls tikai dzima. Mums bija bija tā laime būt uzaicinātiem, mēs esam vēstures liecinieki un arī vieni no šī festivāla veidotājiem, kas vēl šodien turpina baudīt sadarbību.”

Jau izsenis viens no festivāla vadmotīviem ir sen uzrakstīta un joprojām neatskaņota, aizmirsta vai nepelnīti reti atskaņota mūzika, tādēļ turpinot tradīciju, 21. jūlija vakarā kopā ar izciliem operas solistiem Latvijas Radio koris sabalsosies ar Monpeljē Nacionālos operas kori un orķestri, lai Monpeljē  Le Corum Berlioza operā izdzīvotu Leo Delība nepabeigtās operas “Kasija” kaislības muzikālā vadītāja un diriģenta Mihaela Šēnvanda (Michael Schønwandt) vadībā.

Savukārt jau 23. jūlija vakarā Latvijas valsts simtgades svinību zīmē izskanēs izmeklētas mūzikas koncertprogramma “Baltijas skaņa”, kad Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā piepildīs monumentālās 14. gadsimta gotikas pērles - Monpeljē katedrāles velves (Cathédrale Saint-Pierre de Montpellier).

Francijas Radio un Monpeljē reģiona rīkotā festivāla koncerti notiek ne tikai Monpeljē kultūras centrā Le Corum un pilsētas krāšaņajos vēsturiskajos dārzos un pagalmos, bet arī Monpeljē apkaimē. Turpinot Latvijas valsts simtgades svinību ceļu, Francijas koncerttūres izskaņā Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļava vadībā 25. jūlija vakarā viesosies gleznainajā Kahoras provincē. Jau iepriekš izskanējusī Baltijas skaņu audekliem vītā koncertprogramma “Baltijas skaņa”, šoreiz piepildīs Kahoras katedrāles velves (Cathédrale Saint-Étienne de Cahors).

Francijas Radio festivāls Monpeljē šogad norisināsies no 9. līdz 27. jūlijam.

Francijas Radio festivāls Monpeljē 2018
Francijas Radio festivāls Monpeljē 2018
Latvijas Radio koris Monpeljē katedrālē 2018 | Cathédrale Saint-Pierre De Montpellier
Latvijas Radio koris Monpeljē katedrālē 2018 | Cathédrale Saint-Pierre De Montpellier
Latvijas Radio koris Kahoras katedrālē 2018 | Cathédrale Saint-Etienne de Cahors
Latvijas Radio koris Kahoras katedrālē 2018 | Cathédrale Saint-Etienne de Cahors