Komponisti | Vladimirs Ivanovs,  Mārtiņš Viļums, Santa Ratniece, Toivo Tulevs, Lasse Tūresens, Bušra Elturka

 

Latvijas Radio koris
ansamblis Sarband
diriģents | Kaspars Putniņš

Ideju diriģents Kaspars Putniņš nēsājis sevī jau vairākus gadus: savienot vienā muzikālā ciklā skaņdarbus, kas radīti, iedvesmojoties no dažādām senām muzikālām tradīcijām un par pamatu ņemot tekstus no Zālamana “Augstās dziesmas”, kas pazīstama ne tikai kristīgajā un jūdaistiskajā kultūrā, bet arī klasiskajā islāmā un sūfiju mistiskajā tradīcijā.
Albums tapšanā piedalījies Latvijas Radio koris un ansamblis Sarband, ko 1986. gadā Vācijā dibinājis bulgāru imigrants Vladimirs Ivanovs. Ansambļa sastāvs ir mainīgs, šobrīd tajā muzicē 23 mūziķi – dziedātāji, klasisko, senās mūzikas un pasaules mūzikas instrumentu pratēji no dažādām pasaules malām. Viņi izpilda viduslaiku, Tuvo Austrumu, arābu, sūfiju, sefardu un dažādu citu muzikālo skolu iekrāsotu jauno mūziku – lielākoties instrumentālu. Katrs Sarband albums ir pārdomāts ceļojums noteiktā ģeogrāfiskā, vēsturiskā vai garīgā virzienā.

Ieraksts "Canticum Canticorum" saņēmis Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta mikrofons 2017" akadēmiskās mūzikas albuma kategorijā.

Izdots: 
06.2016