3. decembrī ar koncertprogrammu Pirms klusuma koncertzālē Latvija pirmo reizi viesosies Latvijas Radio koris. Sākoties Adventei, Ziemassvētku gaidīšanas laikam, diriģenta Sigvarda Kļavas vadītais Latvijas Radio koris ir sagatavojis koncertprogrammu Pirms klusuma. Tajā līdzās latviešu komponistu Ērika Ešenvalda , Artura Maskata un Santas Ratnieces kompozīcijām iekļautas arī Knuta Nīsteta Nemirstīgais Bahs, kas ir J. S.

Muzikālās izrādes “Rīgas gredzens” atslēga būs radošais gars, kas atklāsies dzejnieku  Aleksandra Čaka un Ojāra Vācieša, kā arī komponistu Artura Maskata un Ulda Stabulnieka stāstā par dažādo Rīgu. Pilsētas dzīvi mūzikā un dzejā izstāstīs aktieris Andris Keišs, dziedātājs Jānis Strazdiņš, Latvijas Radio koris, diriģents Sigvars Kļava, scenogrāfe un tērpu māksliniece Ieva Jurjāne,  režisors Viesturs Kairišs. Pirmizrādes notiks 29. un 30. novembrī VEF Kultūras pilī. “Rīgas gredzens” ceļos uz Latgales vēstniecību “Gors” 6. decembrī, uz Liepājas koncertzāli “Lielais dzintars” 22.

OREMUS

Izdevniecība ONDINE 1. novembri noteikusi par starptautiskās izziņošanas dienu Jura Karlsona garīgās mūzikas albumam ’’Oremus’’.  Latvijas Radio kora un diriģenta Sigvarda Kļavas jaunākais ieskaņojums veikts sadarbībā ar  Sinfonietta  Rīga un pianistu Vestardu Šimkus.  Garīgās mūzikas albumā iekļauti opusi ’’Oremus’’ (2018), ’’Adoratio’’ (2010), ’’Le lagrime dell'anima’’ (2013) un ’’Ora pro nobis’’(2011),

Latvijas Radio koris oktobra otrajā pusē dosies koncerttūrē uz Ķīnu, kur vairākos koncertos klausītājus uzrunās ar Ziemeļvalstu un Baltijas skaņražu mūziku. Programmās “Ziemeļu skaņa” un  “Baltiešu tradicionālā mūzika” būtisks akcents likts uz latviešu komponistu skaņumākslu – to pārstāv kā klasiķu – Jāņa Cimzes, Alfrēda Kalniņa un Emīļa Melngaiļa – spilgti tēlainās tautasdziesmu apdares, tā arī mūsdienu autoru opusi.

KlātEsošā

Latvijas Radio koris diriģenta Kaspara Putniņa vadībā piektdien 11. oktobrī 19.00 Sv. Jāņa baznīcā atskaņos jaunu programmu ’’Klātesošā’’. Koncertprogrammas centrālā ass šoreiz būs lūgšana Ave Maria, kas uzrunājusi 19. gadsimta dižgarus Fēliksu Mendelszonu- Bartoldi un Johanesu Brāmsu un iemiesojusies arī daudzu mūsdienu komponistu mūzikas valodā, šoreiz programmai izvēlēta latviešu skaņražu Maijas Einfeldes un Andra Dzenīša Ave Maria.