FestivālaSaxophonia ceturtā koncerta programmā, kas izskanēs 22. februārī Svētā Jāņa baznīcā, dzirdēsim četru latviešu komponistu – Riharda Dubras, Jāņa Lūsēna, Selgas Mences un Riharda Zaļupes –darbus, veltītus neparastam un saistošam mūziķu sastāvam, kurā festivālā dominējošajam saksofonam pievienojas balss un ērģeles. Trīs opusi radīti īpaši šim vakaram un piedzīvos pirmatskaņojumu.

DAUGAVA

Otrdien, 12. februārī tika sadalītas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons 2019”. 
Par labāko akadēmiskās mūzikas albumu žūrija atzina Mārtiņa Brauna albumu “Daugava” (Latvijas Radio koris, Sigvards Kļava, Mārtiņš Brauns; izdevējs: SKANI). Komponists tika sumināts arī par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikā.

 

NEOARCTIC

Latvijas Radio koris un diriģents Kaspars Putniņš pošas viesizrādēs uz Amerikas Savienotajām Valstīm, kur no  13 – 16 februārim ASV pirmizrādes Prestižajā Kenedija Centrā (The Kennedy Center) Vašingtonā piedzīvos unikāls muzikāls projekts – dāņu producentu apvienības Hotel pro Forma un Latvijas Radio kora kopdarbs – kora opera “NeoArctic” ar komponistu Krista Auznieka un Endija Stota (Andy Stott) mūziku, Kirstenas Dēlholmas (Kirsten Dehlholm) režijā.

Latvijas Radio koris diriģenta Kaspara Putniņa vadībā piektdien 1. februārī 19.00 Sv. Jāņa baznīcā atskaņos jaunu koncertprogrammu ‘’Avilas Terēzes lūgšanas’’. Koncertprogrammas centrālā ass šoreiz ir triju 16. gadsimta dižgaru veikums – mūzikas valodā tas ir Tomasa Luisa de Viktorijas Missa pro defunctis, savukārt dzeju un tekstus radījuši 16.

Latvijas Radio koris  saņēmis nomināciju "Lielajai mūzikas balvai" kategorijā GADA UZVEDUMS, par cikla LATVIJAS GREDZENS noslēdzošo koncertuzvedumu - kinokoncertu VĒSTURES PALOS

Priecājamies un lepojamies kopā ar visu koncerta radošo komandu !

Latvijas Radio koris

Latvijas Radio bigbenda grupa

Mūziķi | Oskars Petrauskis, Raimonds Petrauskis

Dejotāji | Lilija Lipora, Guntis Spridzāns

Muzikālais vadītājs un diriģents | Sigvards Kļava