Latvijas Radio koris un diriģents Kaspars Putniņš gatavo jaunu koncetprogrammu jau ilgu laiku lolotajā koncertciklā ''Sakrālie dziedājumi''.

“Un netopiet šai pasaulei līdzīgi, bet pārvērtieties, atjaunodamies savā prātā” (Rom. 12:2) – šie vārdi ir Krista Auznieka jaunā darba  ‘‘Sensus’’ pamatā. Patiesa jēga ir tām lietām un notikumiem, kas mūs pārvērš, atjauno prātu, ienes gaismu mūsu dzīvē.

 

Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" jau tradicionāli klausītājus aicina uz Zvaigznes dienai veltītu garīgo dziedājumu koncertu, lai atzīmētu gaismas un saules atgriešanos. Šogad, laikā, kad Pareizticīgā baznīca svin Kristus dzimšanas svētkus, kopā ar Latvijas Radio kori klausītājiem tiks piedāvāta koncertprogramma “Pareizticīgo Ziemassvētki. Čaikovska liturģija”.

Dzintaru koncertzāles rīkotā Ziemassvētku festivāla noslēgums 7. janvārī plkst. 19.00 sakrīt ar laiku, kad pareizticīgo pasaule svinēs Ziemassvētkus. Latvijas Radio koris Sigvarda Kļavas vadībā atskaņos programmu ‘‘Pareizticīgo lūgšanas un dziedājumi’’ ar krievu sakrālās mūzikas dižgaru Georgija Sviridova un Aleksandra Grečaņinova skaņdarbiem. 

Festivāla atklāšanas koncertā “Brukners un Karlsons” 4. decembrī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā Latvijas Radio kora un Sigvarda Kļavas inerpretācijās satiksies viens no 19. gadsimta dižākajiem simfoniķiem Antons Brukners un latviešu lielmeistars Juris Karlsons. Abu komponistu daiļrades centrā ir simfoniskā mūzika, taču ne mazāk svarīga viņu radošā mantojuma daļa ir kora darbi.

No 15. novembra "Latvijas koncerti" atkal gaida savus klausītājus koncertos klātienē!

Latvijas Radio koris, kamerorķestris Sinfonietta Rīga un diriģents Sigvards Kļava aicina uz koncertu "Svētā Siluāna lūgšanas" 26. novembrī 19.00 Rīgas Domā. Koncertā skanēs Arvo Perta, Pētera Vaska, Ērika Ešenvalda un Andreja Selicka opusi.

 

Koncerti drīzumā