ONDINE |  ČAIKOVSKIS | LATVIJAS RADIO KORIS

Šodien ICMA (International Classical Music Awards) paziņojusi 2020. gada laureātus visās balvai nominēto ierakstu kategorijās. LRK ar P. Čaikovska sakrālās mūzikas albumu guvis uzvaru kora mūzikas ierakstu kategorijā.

Latvijas Radio koris  2020. gada novembrī svinēs 80. gadu jubileju kopš kora dibināšanas leģendārā diriģenta Teodora Kalniņa vadībā. Sākot jubilejas gadu, LRK ir virkne radošu plānu – koncerti Latvijā un  pasaulē, skaņu ierakstu kartotēkas papildināšana un mūsdienu komponistu jaunrades veicināšana, kas vienmēr ir bijis viens no LRK darbības maģistrālajiem virzieniem.

Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē 7. janvārī Ziemassvētku festivāla noslēgumā jau tradicionāli izskanēs pārlaicīgās "Pareizticīgo lūgšanas un dziedājumi" Latvijas Radio kora izpildījumā.

Jau tradicionāli festivālu "Eiropas Ziemassvētki" noslēdz baroka meistara Johana Sebastiāna Baha "Ziemassvētku oratorija" – apjomīgs vēstījums par Jēzus dzimšanas laiku un ar to saistītajiem notikumiemi.
Oratorijas atskaņojums notiks 29. decembrī Rīgas Torņkalna baznīcā. Tajā piedalīsies Latvijas Radio koris, orķestris "Sinfonietta Rīga", solisti – Elīna Šimkus (soprāns), Rodrigo Sosa Dal Poco (kontrtenors), Džošua Elikots (tenors), Rinalds Kandalincevs (baritons) un diriģents Kaspars Putniņš. Koncertā izskanēs oratorijas pirmajā, piektā un sestā daļa.

  • Koncerts NAKTS LŪGŠANA festivāla Winterfest repertuārā ir kļuvis par tradīciju un LRK jaunā koncertprogramma būs atklājums kā mūzikas pazinējiem, tā visiem mūzikas draugiem. Diriģents Sigvards Kļava 2019. gada nogales koncertam sakārtojis īpašu franču mūzikas nokrāsu un noskaņu paleti , uz skatītāju sirdīm ceļu radīs  gan pašas skaņas skaistums,  gan klusums, kas baznīcas akustikā maina savu nokrāsu un mirgo kā sveču liesmiņa gada tumšākajā laikā.